Přechodné stěhování do nájmu… ale co s věcmi?

Přechodné stěhování do nájmu… ale co s věcmi?

Vzhledem k narůstajícím cenám nemovitostí ke koupi se čím dál více lidí rozhoduje pro bydlení v nájmu. Jedná se o menší investici a alespoň na dobu přechodnou je to ideální řešení. Hypotéky jsou aktuálně velmi drahé a málokdo do nich může dnes investovat.

Pokud se přechodně rozhodujete bydlet v nájmu, možná budete při stěhování řešit kam uložit věci, které se do levnějšího, avšak menšího bytu prostě nevejdou. Jste například v situaci, kdy režie rodinného domu je neúnosná a přemýšlíte o stěhování do bytu, který chtě nechtě vyjde levněji. V domě máte ale za ta léta nastřádáno opravdu velké množství věcí. Před stěhováním je tedy potřeba udělat plán a zodpovědně se rozhodnout.

Co stěhovat a co už ne

Našli jste vyhovující byt, který uleví vašemu rodinnému rozpočtu. Skvělá zpráva! Než ovšem naložíte krabice se svým životem do dodávky, budete se muset rozhodnout. Některé věci zcela opodstatněně potřebujete, například oblečení, kuchyňské vybavení, hračky atd. Ale pak tu je velká část vzpomínkových předmětů a možná i věcí na které jste za ty roky už zapomněli. Je ideální čas udělat domácí čistku. A pro ty věci, kterých se zbavit nechcete, ale nemůžete je ani stěhovat, je nejlepší si pronajmout sklad. V bezpečí tam na vás počkají do doby, kdy se k vám opět vejdou.

Jak skladovat

Při stěhování, kdy jede část věcí do nového bytu a část do skladu, je nejlepší si objednat profesionální stěhovací firmu. Pomohou vám vše bezpečně naložit a zajedou s vámi na dvě různá místa. Samozřejmostí je i vyskladnění a uložení vašich krabic. Zároveň vám doporučí, jak které předměty zabalit, tak aby se jim nic nestalo. Takovéhle dvojí stěhování totiž bývá náročné a jistě oceníte pomoc.

Nebojte se udělat první krok a snížit náklady na své bydlení. Když budete mít po ruce tým stěhovacích profíků, půjde to hladce.