Proč je stěhování dobré pro život

Možná že někdo už z podstaty věci bude chtít protestovat, že stěhování dobré prostě není. Dejte si ale na čas a zkuste si přečíst nejdříve pár řádků. Stěhování nebo jakékoli vyklízení má totiž jednu nespornou výhodu. Máte skvělou příležitost protřídit svoje věci a zbavit se přebytečností a věcí nevyužitých. A možná i objevit nové poklady, na které už dlouho sedal prach. Pokud se tedy nestěhujete ve stresu a narychlo, zakomponujte do plánu i čas na probrání veškerého vašeho movitého majetku.
Pro ženy bude jistě samostatnou kapitolou oblečení a boty. Ne nadarmo se říká, že co na sebe člověk rok nevezme, prostě nepotřebuje. Zkuste být tedy odvážné a podle tohoto hesla projít svůj šatník, botník a doplňky. Nejen že ušetříte stěhovákům práci, ale někomu dalšímu můžete udělat radost. V Praze je spousta možností kam nevyužité oblečení a boty darovat. Spojte tedy příjemné s užitečným.

Pro pány zase možná platí stejné heslo o nevyužité technice. Prostě ta CD a VHS buď konečně vyhoďte nebo je po stejném vzoru spolu s funkčními přehrávači můžete darovat třeba do dětského domova nebo do LDN.

Proberte při stěhování a vyklízení i knihy. Rozhodně chápu, že vyhazovat knížky je skoro hřích, ale na co uchovávat ty, které už nikdy číst nebudete anebo je dávno máte ve čtečce. Opět se vyplatí věnovat alespoň 5 minut vyhledávání a najít organizaci, která vaše knihy přijme, ba dokonce možná i vykoupí.
A tím se dostáváme k poslední nesporné výhodě stěhování. Pokud totiž investujete trochu času navíc, spoustu věcí, o které již nestojíte se vám podaří i zpeněžit. Stačí si dát tu práci a vše pěkně nafotit.
Takže jestliže se rozhodnete vzít stěhování či vyklízení z gruntu, odlehčíte svému životu v novém prostředí a zároveň možná i nakrmíte svou peněženku. Tak do toho a hodně štěstí!