Stěhování bez stresu? Ano, i to je možné

Stěhování je rozhodně velký životní krok. O tom není pochyb. Ale ať už se stěhujete z jakéhokoli důvodu, samotný stěhovací proces nemusí být nutně nápor na vaše nervy. Stačí mít plán a vůli ho dodržet. A ještě jedna důležitá věc, nenechat všechno na poslední chvíli.

Jak na to, aby všechno při stěhování proběhlo hladce?

Neděste se, nebude to nic složitého. Rozdělte si plán stěhování na jednotlivé místnosti, tak v tom budete mít lepší systém. V každé místnosti si rozdělte věci na ty, které budete používat až do posledního dne a na ty, bez kterých se nějakou dobu obejdete. Dejme tomu, že plánujete stěhování za 3 týdny. Věci, které jste vyhodnotili tak, že bez nich cca 3 týdny vydržíte, začněte pomalu dávat na “hromadu”. Dostanete tak představu, kolik musíte sehnat krabic a fólie, abyste všechno mohli poctivě zabalit. Každý den nějakou část věcí zabalte. Zabere vám to jen chvilku a jako kouzlem budete v den D připraveni na značkách jako první a vyhlížet stěhovací auto.
Věci, o kterých jste rozhodli, že se bez nich do posledního večera neobejdete (hodně se jich bude nacházet v koupelně a v kuchyni) v klidu používejte. Ale začněte si plánovat, kolik krabic asi tak zaberou a mějte na ně krabice dopředu připravené. Zároveň počítejte s tím, že právě tyhle věci budete taky jako první potřebovat na novém místě. Proto při nakládání a vykládání myslete na to, aby zůstaly navrchu. Krabice klidně nadepište ze všech stran a použijte výraznou barvu. Jen ať se o nich ví a spolehlivě je pak najdete.

Dopřejte si pohodlí

Nestěhujete se každý den, a tak si zjednodušte život, jak jen to půjde. Vzdejte se na pár dní vaření a jídlo si objednejte. Kupte si kafe, bez kterého ráno nefungujete a nesnažte se za každou cenu vybalovat kávovar sotva zabouchnete dveře od nového domova. I když, jak všichni víme, stěhování je samozřejmě finančně poměrně náročné, pár korun za jídlo a kávu se v tom už ztratí. Vy si zjednodušíte práci, budete se moci v klidu věnovat vybalování a neřešit nic navíc.

A hlavně, zkuste zůstat v klidu. Opakujte si, že jsou to všechno jen věci a všechno, co se stane, jde vždycky napravit. Jistě to zvládnete a odměnou vám bude nový domov.