Stěhování v pohodě a jak toho dosáhnout

Pro někoho je stěhování skvělá příležitost protřídit osobní věci, a tak nějak si v životě udělat pořádek. Pak jsou tu ale lidé, kteří mají ze stěhování hrůzu a nespí už půl roku dopředu. Nemluvě například o vyklízení chalup, kanceláří a pozůstalostí, těžkém rozhodování, co kam vyhodit, a hlavně dokopat se to konečně udělat. Pojďme se podívat na to, proč je v každém případě lepší najmout si na takové akce profesionální firmu než se do toho pouštět na vlastní triko.

Stěhování po vlastní ose

Řekněme si nejdříve, co všechno vlastně takové stěhování obsahuje a jaký je to proces. Protože nejde jen o to sbalit věci, lusknout prstem a zázračně je přemístit. Většina lidí u stěhování nejvíce vnímá právě část, kdy je třeba sbalit veškeré věci ve stávajícím bydlení. Dejme tomu, že je to taková čtvrtina celého procesu. Jakmile totiž máte byt plný krabic, obaleného nábytku fólií a nikde nemůžete nic najít, přichází fáze druhá-odvoz. Takže všechno, opravdu všechno musíte nějakým způsobem dostat do dodávky. A nezachrání vás ani výtah. Ty nejtěžší věci se do něj totiž většinou stejně nevejdou, takže budete muset snášet ledničku a sedačku po schodech. Tak u 15 várky to přestanete počítat a budete myslet jen na přežití. A pozor, jsme v polovině! Jakmile dovezete nacpanou dodávku na místo určení, všechno zase musíte nějak, jakkoli, dostat nahoru do nového bydlení. Nebudu tu rozvádět jak se budete cítit, nejspíš se vám tak trochu bude chtít umřít. A s vidinou, že vás čeká ještě vybalování to vzdáváte úplně.

Stěhovací firma

No a teď si představte, že z celého procesu na vás zbude jen první a poslední bod. Všechno sbalíte a na novém místě opět všechno vybalíte. Na ty nejvíce nepříjemné kroky si totiž chytře objednáte profesionální stěhovací firmu. Domluvíte si den a přesný čas kdy přijedou, nanosí vaše věci do auta a odvezou na místo. Všechno vám zase bezpečně vynosí do nového bytu a vy si mezitím třeba dojdete na oběd. Bude vás to stát o něco více peněz, než když si stěhování zařídíte sami. Ale bude vás to stát o mnoho méně stresu a vyčerpání. Je to investice do klidu a pohodlí. Někdy taky do partnerských vztahů, protože si buďte jistí, že u stěhování se stoprocentně pohádáte.
Stejným případem je i vyklízení, kdy si ušetříte čas a nervy, pokud si najmete vyklízecí firmu. Ta za vás celý prostor vyčistí, věci odveze do sběrného dvora, postará se i o nebezpečný odpad a vy si jen ve smluvený den převezmete klíče od čisté místnosti.

Sečteno a podtrženo, pořád ještě si chcete všechno zařídit sami? Pro stěhování v klidu se obraťte se na stehujemepraha.cz